Nowa restauracja na mapie Krakowa

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród licznych opcji, które daje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, kolorów oraz spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Naszym rodakom restauracja włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne posiłki włoskie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. kuchnia włoska w Krakowie Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy drobiowe i przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska to cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, gnocchi, minestrone i szeroki wybór deserów – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Related Post

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *